Švari, lygi, spindinti oda – ar ne apie tokią svajojame? Vienoms pasisekė – motina gamta nepagailėjo dailaus veido, o ką daryti toms, kurias paauglystėje aplankė spuogai ir.. nebeišėjo atgal? Aš esu viena jų – nuolat kovojanti su riebia, blizgančia, beriama, skaudančia oda. O į veidrodį žvelgia tikrai nebe šešiolikmetė.... Esu išbandžiusi daug skirtingų priemonių, deja, pralaimėjimų skaičius viršija laimėjimų kiekį. Ar ir Tu susiduri su ta pačia bėda? Tuomet skaityk toliau! Be to, mano patarimas tiks ir kitiems odos tipams!
Dabartinė visuomenė yra stipriai veikiama marketingo triukų – reklamose rodomos tobulo gymio gražuolės mums aiškina, kaip ŠI ar ANA prekė padėjo jai susidoroti su visomis odos problemomis. Ir ką gi darome? Tikėdamosi patirti tą stebuklą lekiame įsigyti išreklamuotąją prekę. Gal šįkart jau padės?.. Deja, chemikalų, aromatų, „antibakterinių“, „sebumą naikinančių“ elementų prikimšti valikliai, kremai ir kitos priemonės sukelia atvirkštinį procesą – nuplaudamos visus odai būtinus (taip, būtinus funkcionavimui!) riebalus, priverčia odą jų išskirti dar daugiau, stiprėti uždegimo procesus, nes taip bandoma kompensuoti sausumo padarinius. O tada tenka ir vėl sveikintis su eiliniu inkštiru, spuogu, pūlinuku ar net cista. Uždaras ratas, ar ne? Ir dar dažnai brangus!
Eikime prie esmės – kaip minėjau, odai reikia riebalų. Tai jos apsauginis, maitinantis sluoksnis. Tad kodėl jos nepamaitinus… aliejumi? Turbūt dabar galvojate kažką panašaus į “What, tepti odą aliejumi??? ”. Taip taip. Grynų gryniausiu aliejumi. Šį metodą, vadinamą Oil Cleansing Method, atradau internete, ieškodama informacijos apie natūralius riebios odos priežiūros būdus. Plačiojoje internetinėje erdvėje jis jau seniai žinomas, tačiau lietuviškuose puslapiuose minimas gana retai. Matydama stebinančius internautų rezultatus, nusprendžiau ir aš išbandyti – tai nebrangus, saugus metodas – juk nenaudojama jokia chemija!
Taigi, kaip visa tai vyksta? Odos priežiūrai jums reikia dviejų esminių ingredientų. Pirmasis ir svarbiausias – ricinos aliejus. Jis atlieka valančią, uždegimą mažinančią, gydančią funkciją. Ricinos aliejus mišinyje neturėtų viršyti 50% (sausiaodėms rekomenduojama apie 20%, probleminei odai – apie 30- 40%). Jo keisti kažkuo kitu rekomendacijų nemačiau. Antrasis aliejus turėtų būti lengvesnės, maitinančios konsistencijos ir sudaryti mišinio bazę. Pati pasirinkau 50/50 vynuogių kauliukų ir lazdyno riešutų aliejų, tačiau galite naudoti ir kitus jūsų mėgstamus aliejus: simondsijų, jojobos, alyvuogių ir t.t. Kokosų aliejus nepatariamas, nes gali kimšti odos poras. Iš šių dviejų ingredientų pasidarote mišinuką pagal patinkančias ricinos proporcijas (pati 3 šaukštams bazės dedu 2 šaukštus ricinos aliejaus). Ir... imatės masažavimo (pirmą kartą gali būti kiek nemalonu, jei nesate to bandžiusios)! Į delną įsipilate šiek tiek aliejaus ir švelniai trinate veidą kelias minutes. Aliejus puikus ne tik savo atstatomosiomis savybėmis, bet ir tuo, kad sėkmingai valo makiažą (net ir tušą). Atsakingai išmasažavus odą reikia aliejus pašalinti. Tam galite naudoti:
a) klasikiniame metode rekomenduojama valyti karštame vandenyje pamirkytu, nugręžtu rankšluostuku. Po sušlapinimo karštu (pakenčiamai!) vandeniu, rankšluostuką dedate ant veido ir taip būnate tol, kol jis atvės, tuomet nuvalote. Jei esate nepatenkintos rezultatu, galite valymą pakartoti.
b) tinginėms kaip aš užteks tiesiog nusiplauti karštu vandeniu su kempinėle.
Oda tikrai nelieka nei riebi, nei blizgi, kaip galima pagalvoti. Ji sudrėkinta, pamaitinta, todėl po to galite net nenaudoti kremo (jeigu jo norisi, geriausia naudoti taip pat natūralų, aliejų pagrindu gamintą). Taip odą galite valyti tiek ryte, tiek vakare, aš kosmetiniu diskeliu pavalau ir dienos eigoje.
O dabar apie naudojimo rezultatus: šį metodą išbandžiau neseniai, tad negaliu pasakyti, kaip jis veikia per ilgą laiką. BET!... Tokio staigaus odos pagerėjimo nebuvo net nuo brangių, profesionalių priemonių. Išleidusi aliejams viso labo apie 20lt, gavau: lygesnę, skaistesnę odą, seni spuogeliai gyja, naujų kilimas aprimęs, be to, nebelenda ir bjaurybės giluminiai spuogai, kurie buvo didžiausia mano bėda. Odos riebalų išskyrimas taip pat sumažėjo. O juk su tuo kovoju jau ne metus ir ne du –paaiškėjo, kad gal visgi mano oda nėra tokia ir riebi, o tiesiog nukankinta pramoninių produktų (net ir ekologiški prausikliai nebuvo labai jau veiksmingi). Man tai yra didelis, džiuginantis atradimas, todėl nusprendžiau pasidalinti ir su jumis. Manau, jog daliai jūsų šis metodas ne naujiena, bet kitoms tai gali būti naudinga inforamacija, ar ne? :)
Jei norite sužinoti daugiau, tiesiog paieškokite Google ar Youtube „Oil cleansing method“. Turėkite omenyje, kad toks valymas taip pat tinka ir kitiems tipams, jei neturite išreikšto jautrumo ar alergijų, nes puikiai maitina, atstato odą. Deja, jeigu jūsų spuogų kilimo priežastis yra hormoninė, jis gali ir nepadėti, bet nepabandžiusios nesužinosite.
Būkite gražios ir spindėkite!