Quantcast
Channel: vinted.lt Blogas
Viewing all articles
Browse latest Browse all 445

Pažintis: Silikonai kosmetikoje

$
0
0

Ar teko girdėti apie silikonus kosmetikoje? Neabejoju, kad bent pavadinimą girdėjote. Teigiama, būtent jie dedami į kosmetines priemones, kad suteiktų plaukams slidumo, palengvintų iššukavimą, suteiktų blizgesio ir jie atrodytų sveiki, o veido priežiūros priemonėse silikonai naudojami pagerinti priemonės įsigėrimą, apsaugoti nuo aplinkos poveikio arba suteikti matinį efektą (pavyzdžiui, kreminiuose makiažo pagrinduose). Tačiau ką iš tiesų silikonai suteikia odai? Pabandykim atsakyti į keletą iškilusių klausimų.











Kodėl silikonai gerai mūsų odai ir plaukams?

  1. apsaugo nuo aplinkos poveikio;
  2. oda atrodo švelni, glotni panaudojus priemonę, turinčią sudėtyje silikonų;
  3. plaukai labiau blizga, tampa lengviau iššukuojami bei sunkesni;
  4. suteikia glotnumo pojūtį;
  5. priemonę padaro malonios tekstūros;
  6. silikonai nesuteikia ilgalaikės žalos organizmui, veikia toje vietoje, kurioje naudojamas - naudojant tik plaukų galiukams, poveikio odai ar visam organizmui neturės;
  7. silikonų molekulės didžiulės, todėl teigiama, kad jos nepatenka į odą, o lieka ant jos.

Kodėl silikonai blogai mūsų odai ir plaukams?


Minėti pliusai  turi ir savo kainą. Įrodyta, kad silikonai tiek ant kūno, tiek ant plaukų sukuria plėvelę, kuri apsaugo nuo aplinkos poveikio, TAČIAU ir nieko neįleidžia iš jos. Dažnai girdime, kad odai bei plaukams reikia kvėpuoti. Tai šiuo atveju apsauginė plėvelė apgaubia odą ar plaukus ir juos iš vidaus sausina. Todėl priemonės su silikonais duoda staigų norimą efektą, tačiau juos pakeitus į besilikones priemones pasirodo tikroji situacija - oda tarp prausimosi ir kremo naudojimo atrodo šiurkšti ir sausa, o plaukai veliasi, atrodo be galo išsausėję. Todėl kai silikonines priemones iškeisite į besilikones atrodys, kad natūrali kosmetika nieko verta, nesuteikia norimo efekto, plaukai pasišiaušę, neišsišukuoja, tapo sausi, o oda šerpetoja, ją tempia po prausimosi. Po kurio laiko pastebėsite, jog atsigauna ir plaukai, ir oda, nes iš natūralios kosmetikos, kad ir paprastesnės sudėties, mūsų kūnas pasiima viską - esančius mineralus, vitaminus.

Kodėl geriau vengti kosmetinių priemonių, kurių sudėtyje yra silikonų?


Vėlgi į klausimą atsakysiu per pavyzdį. Ar pažįstama situacija, kai nusikeprate plaukus, nes galiukai išsišakojo? Kad jie nesišakotų, kirpėjas pataria naudoti plaukų galiukų serumą. Taip, plaukai patepus galiukų serumu tampa sunkesni, išsišukuoja lengvai. Tačiau po kurio laiko pamatote, kad galiukai vėl išsišakoję, o juk ką tik kirpotės!? Tada perkate kitą serumą, nes, matyt, prieš tai turėtasis buvo prastas. Situacija kartojasi. Kerpate-tepate-kerpate. O tai yra todėl, kad plauko galiukas yra sausinamas užtepus priemonės su silikonais. Pasaka be galo. Patyriau šitą ir aš. Vienu metu turėjau 7 plaukų galiukų serumus nuo pigaus (Avon) iki brangaus (Kerastase). O plaukus kirpau ir kirpau... Dabar kerpuosi du kartus per metus, ir ne todėl, kad galiukai išsišakojo, o todėl, kad norisi atsinaujinti. Paprastas eksperimentas įsitikinti šia teorija - pakeiskite VISAS plaukų priežiūros priemones į natūralias besilikones. Tikriausiai, po keleto plovimų plaukai atrodys kaip šiaudai. Nes atplausite chemines medžiagas nuo plauko ir pamatysite, koks jis yra iš tikrųjų. Šioje teorijoje jungiasi skaitytų straipsnių idėjos bei asmeninė patirtis.

Po kokiais vardais slepiasi silikonai kosmetikoje?

Silikonai dažnai slepiasi po pavadinimais, kurie baigiasi “ -cone,” “ -conol ,” " -zane " arba “ -siloxane" . Pavyzdžiui, dimethicone, trimethyl-siloxysilicate, phenyl trimethicone, cyclomethicone, dimethiconol, dimethicone copolyol ir pan. Pavartykite savo plaukų galiukų serumo buteliuką ir suskaičiuokite, kiek ten slepiasi šių sudėtinių dalių. Nepamirškit, kuo aukščiau indredientas sąraše, tuo jo daugiau.

Be to, yra vadinamųjų "nuplaunamų" silikonų. Tai reiškia, kad jie ant plauko ar odos būna tik tą laiką, kol pašalinamas prausimosi metu. Tačiau visi kiti išlieka truputį ilgiau, tačiau pakeitus priemones po kurio laiko jie taipogi pasišalina.

Vandenyje tirpūs silikonai:

  1. Visi silikonai, kurių priekyje eina žodis PEG
  2. Dimethicone Copolyol
  3. Hydrolyzed wheat protein (Hydroxypropyl Polysiloxane)
  4. Lauryl Methicone Copolyol

Vandenyje netirpūs silikonai (juos sunkiau pašalinti):

  1. Amodimethicone
  2. Behenoxy Dimethicone
  3. Cetearyl Methicone
  4. Cetyl Dimethicone
  5. Cyclomethicone
  6. Cyclopentasiloxane
  7. Dimethicone
  8. Dimethiconol
  9. Phenyl Trimethicone
  10. Stearoxy Dimethicone
  11. Stearyl Dimethicone
  12. Trimethylsilylamodimetheicone

Tikiuosi buvo naudinga! O ką jūs manote apie silikonų suteikiamą efektą ir priemones, sudėtyje turinčias silikonų?

* nuotrauka Pinterest

Daugiau: http://veidrodeli.blogspot.com/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 445