Ši tema, atrodo, tiek kartų apkalbėta, aprašyta ir girdėta, kad net nuobodu. Juk ką gi dar naujo galima sugalvoti? Tuo tarpu, prisimenu save, tik pradėjusią domėtis makiažo gudrybėmis, subtilybėmis ir priemonėmis. Pažintis prasidėjo užklydus į kelių grožio guru kanalus Youtube. Jaučiausi kaip nelabai pavyzdinga mokinukė chemijos laboratorijoje. Makiažo bazė? Concealeris (lietuviškai, maskuoklis)? O tai skystos pudros neužtenka? Susiduriame su tokia pasiūla, kad net ir turėdami nesibaigiančias banko sąskaitas, vargu ar per savo gyvenimą spėtume viską išbandyti. Be to, visi internete šmėžuojantys įvaizdžiai atrodo tokie skirtingi ir reikalaujantys tiek daug priemonių, kad jau populiarųjį ,,neturiu ką rengtis”, pakeičia ,,neturiu kuo dažytis”.
Visgi, kaip matematika turi savo daugybos lentelę, taip ir norint susikurti bet kokį makiažą, galima pritaikyti tą pačią, bazinę eigą. Praėjo daug laiko, kol informacijos kratinį savo galvoje susisteminau ir išmokau pritaikyti kiekvienai dienai. Tikiuosi, kad ir jums šie žingsniai padės sutaupyti laiko.
Pirmas žingsnis: Veido oda nuvaloma. Net jeigu visą dieną nenaudojote jokių makiažo priemonių ir veidas atrodo švarus, būtina nuvalyti odą, kadangi ant jos paviršiaus gali būti susikaupęs dulkių sluoksnis, nusėdę veido priežiūros produktų likučiai, o tai tikrai nepadeda lygiai padengti odą makiažo priemonėmis. Veidą nuvalyti galima miceliniu vandeniu, toniku ar pieneliu. Tobula, jei negyvas odos ląsteles yra galimybė nušveisti.
Antras žingsnis: Veido oda drėkinama. Drėkinti reikėtų visų tipų odą, tačiau skirtingiems tipams, reikalinga ir skirtinga priežiūra. Nuvalius veidą, lengva atpažinti savo odos tipą. Jei oda riebi ar mišri, ji minkšta, poros labiau matomos, jei sausa - oda mažiau elastinga, plona, linkusi šerpetoti ir rausti. Sausa oda reikalauja intensyviausio drėkinimo, tuo tarpu riebios odos savininkės šį žingsnį gali praleisti, jei valomoji priemonė turi drėkinančių savybių arba gali naudoti lengvos tekstūros kremą ar serumą. Prieš pereinant prie kito žingsnio, reikėtų palaukti dešimt minučių ir leisti odai pasisavinti priemonę.
Trečias žingsnis: Makiažo bazė. Kartais dar vadinama gruntu ir dažnai maišoma su makiažo pagrindu. Pripažinkime, kad anglų kalba turtingesnė šiais terminais, tad ir nesusipratimų lengviau išvengti. Turiu paminėti, kad toks produktas nėra būtinas, ypač kiekvienai dienai, tačiau jo nauda nenuginčijama. Man, kaip turinčiai linkusią blizgėti odą, tai buvo atradmas. Bazė padeda geriau išsilaikyti makiažui dienos bėgyje, palengvina skystų priemonių dengimą, tad gali pasitarnauti ir norint sutaupyti mėgiamo produkto. Be to, veidas įgauna švytėjimo, aksominio švelnumo. Riebiai odai dažniausiai naudojama matiškumo suteikianti makiažo bazė, sausai odai tinka šviesos daleles atspindinti, tačiau beveik visi kosmetikos gamintojai siūlo šių produktų linijas, tad nesunku rasti ir tenkinančią kitus odos poreikius.
Ketvirtas žingsnis: Makiažo pagrindas. Man tai vis dar ta priemonė, kurią išsirinkti sunkiausia dėl per didelio ir, dažnai, painaus, pasirinkimo. Makiažo pagrindą reikėtų pritaikyti pagal savo odos tipą ir toną, įvertinus kokio atspalvio yra daugiau - rausvo ar geltono. Jei nuspręsti sunku, dauguma gaintojų siūlo ir neutralų variantą. Pagrindo dengimui reikalinga kempinėlė arba šepetėlis, tačiau galima dengti ir pirštais (beje, taip iššvaistoma mažiausiai produkto, kadangi kempinėlė ar šepetukas linkę jo šiek tiek sugerti). Makiažo pagrindą dengiame plonu sluoksniu, jei jaučiame poreikį, padengiame antrą kartą. Svarbu, nepanaudoti daug produkto iš karto, nes storas sluoksnis gali netolygiai pasiskirstyti ir atrodyti kaip kaukė. Nepamirštame plonu sluoksniu padengti ir vokus.
Penktas žingsnis: Maskuoklis. Gali būti skystos arba kietos/kreminės konsistencijos. Skystas maskuoklis tinkamas didesniems plotams, pavyzdžiui, paakiams, paraudusiems skruostams ar kaktai. Toks maskuoklis taip pat gali būti tinkamas kaip šešėlių bazė. Kietos konsistencijos - užmaskuoti pavienius odos netobulumus (spuogelius, randelius, paraudimus). Skystą maskuoklį būtinai reikėtų užfiksuoti biria pudra, kadangi kitaip jis subėgs į raukšleles. Renkantis maskuoklį svarbu atkreipti dėmesį, kad jis būtų tonu ar dviem šviesesnis nei makiažo pagrindas.
Šeštas žingsnis: Kompaktinė/biri pudra. Ši priemonė yra būtina, norint užtvirtinti skystus produktus, suteikti odai natūralaus matiškumo. Kaip ir prieš tai minėtų priemonių, taip ir šios, svarbu nepaimti per didelio kiekio iškart. Prieš skirstant priemonę ant veido, šepetėlį reikėtų nukratyti, kad neliktų pertekliaus. Produktą skirstome sukamaisiais judesiais arba tapšnojant. Pastaruoju metu labai pamėgau jau spėjusią išpopuliarėti mineralinę birią pudrą (beje, puikiai tinkanti sausiaodėms). Ji itin lygiai pasiskirsto, makiažas atrodo natūralus, be to, galima naudoti ir vietoj makiažo pagrindo. O tai sutaupo laiko ir priemonių. Beje, sausų priemonių nelaikykite vonioje, kadangi jos labai jautrios drėgmei.
Tai yra pagrindiniai žigsniai, po kurių galite visiškai išlaisvinti savo fantaziją ir naudoti įvairiausius kitus produktus – skaistalus, šviesą atspindinčia pudrą (angliškai ir labiau suprantamai – highlighter’į), kontūravimo, antakių priemones ar bet ką kitą, kas jums patinka. Norėčiau pabrėžti, kad ne visi mano paminėti žingsniai yra būtini, svarbu suprasti kas reikalinga jums pačiai ir atsižvelgti į savo odos poreikius. Tad tikiuosi, kad mano santrauka padės drąsiau jaustis šioje painioje ir atsinaujinančioje chemijos laboratorijoje.
P.S. susidomėjimą sužadinęs youtube, niekur nedingo, tai man vis dar atrodo, puiki ir greita alternatyva blogams. Tad toms, kurioms vaizdai labiau patinka, nei raidės, sukūriau ir video ta pačia tema. Kviečiu pasižiūrėti čia: http://youtu.be/4X0u46MKb2E