Kosmetikos gamyba gali pasirodyti sudėtingas, daug resursų ir žinių reikalaujantis procesas. Taip ir yra! Todėl sudėtingas kosmetinių priemonių kombinacijas palikime profesionalams. Jie tiksliai žino, kaip ir kokius ingredientus jungti tarpusavyje, kad pasiektų geriausių rezultatų ir atitiktų aukščiausius kokybės, higienos ir vartotojų iškeltus standatus.
Tačiau namie taipogi galime pasigaminti greito naudojimo, nesudėtingų, tačiau puikių produktų. Todėl jei visada norėjote, bet bijojote išmėginti šį raganavimo (oh taip!) procesą, tai kviečiu straipsnį įveikti iki galo.
Šiame įraše sužinosite:
- Dviejų nesudėtingų, tačiau puikių produktų sudėtis bei gamybos eigą;
- Kur įsigyti kokybiškų sudėtinių dalių;
- Dalyvių atsiliepimus apie rankų darbo kosmetikos priemones;
- Vaizdinę medžiagą: proceso ir galutinio rezultato.
Rasulo molio kaukė visiems odos tipams
Jums reikės:
Viską sumaišykite mentele. Venkite metalinio indo ir šaukštelio, nes molis, besiliesdamas su metalu, reaguoja ir metalas „silpnina“ molio savybes. Jei įdėsite dumblių ar ožkos pieno miltelių daugiau – nieko baisaus, produktas netaps kenksmingas. Tokią kaukę laikykite sausai. Kas kart gaminant jos įsidėkite į kitą indą ir sumaišykite su hidrolatu/vandeniu/pieneliu. Nerekomenduoju sumaišyti viso kiekio su skysčiu, nes drėgmė skatina bakterijų veisimąsi ir produkto trumpina produkto galiojimo laiką. Kaukę ant veido palaikykite apie 10minučių. Neleiskite kaukei išdžiūti, drėkinkite vandeniu ar hidrolatu. Džiūdama kaukė traukia ir sausina odą, o drėkinamas rasulo molis su vandeniu neša mineralus į gilesnius odos sluoksnius. Kaukėje nėra vandens, todėl jos konservuoti nereikia. Kaukė galioja tiek, kiek nurodyta ant atskirų sudėtinių dalių – gali galioti ir metus, ir ilgiau. Sausi produktai įprastai galioja gerokai ilgiau nei tie, kuriuose yra skysčių. Pats paprasčiausias šių dirbtuvių produktas bet neabejotinai labiausiai patikęs ir palikęs puikų įspūdį.
Merginos apie jį atsiliepė:
Tautvilė: Kaukė tiko mano veido odai, kuri yra sausa, bet vietomis su išsiplėtusiomis poromis. Maloni kaukė, oda tapo skaistesnė ir išvalė poras, o oda neparaudo.
Gabrielė: Veido kaukė mane džiugina savo skalsumu, vienam kartui užtenka sumaišyti porą šaukštelių, panašu, kad man jos užteks ilgam. Veido oda, tik nuėmus kaukę, labai švelni, ir atrodo skaistesnė, šviesesnė. Deja, mano oda yra sausa, tai nuėmus kaukę, tenka greitai teptis drėkinantį kremą, nes odą pradeda šiek tiek tempti.
Justina: Kaukė puikių puikiausia! Naudočiau amžinybę ir kelionėse, ir namuose. Lengvai paruošiama, lengvai nuplaunama ir mano sausai veido odai labai patinka.
Kaukės savybės:
Rasulo molyje gausu mineralų bei jis tinkamas visiems odos tipams. Tai universaliausias molis, kuris ne tik valo užsikimšusias poras, tačiau ir prisotina odą mineralais. Ožkos pieno milteliai turtingi kalciu, fosforu, natriu, kaliu, magniu, vitaminais A, B, C, D, E, B1, B2, B2 ir B12, panteono rūgštimi. Ožkų pienas efektyviai padeda ląstelėms regeneruotis, giliai jas drėkina. Šie milteliai tinka jautriai odai, naikina laisvuosius radikalus. Dumblių milteliai ypatingai mėgstami brandžios odos priežiūros priemonėse dėl gebėjimo atkurti odos tonusą, elastingumą, stimuliuoti kolageno sintezę, detoksikuoti ir valyti. Dumbliuose gausu mikroelementų (I, Fe, Zn, Cu, Mn, Co, Cr) ir makroelementų (Na, K, O, S). Todėl šios trys medžiagos pasirinktos neatsitiktinai – kaukė valo, pripildo odą mineralais, kovoja su ankstyvu senėjimu, lepina vitaminais, mineralais ir mikro bei makro elementais, glotnina bei ramina.
Lūpų balzamas su spalva
Nors lūpų balzamą gaminti mintis kilo kone pati pirma, tačiau pradinė sugalvota idėja kiek skyrėsi nuo to, ką pagaminome. Proceso metu pagalvojome, kad balzamo norėtųsi žaismingesnio. Todėl gamybos proceso metu įmaišėme ekologiškų lūpų dažų, kurie nudažė balzamą iš pirmo žvilgsnio ryškia rožine spalva. Tačiau ant lūpų jis suteikia švelnų perlamutrinį atspalvį ir nėra toks ryškus, koks pakuotėje. Lūpų dažų spalvą galite pasirinkti pagal savo skonį, arba jo visai nedėti.
Vienai tūbelei balzamo reikės (6ml):
Jūsų mėgstamų lūpų dažų – pagal poreikį
Į puodą su vandeniu įstatykite mažesnį įndą, į kurį sudėkite visas sudėtines dalis išskyrus eterinį aliejų. Kaitinkite viską ant silpnos ugnies, kol ištirps kieti aliejai (mūsų atveju kakavos sviestas) bei bičių vaškas. Kai viskas ištirps, išjunkite ugnį bei įlašinkite lašelį eterinio aliejaus. Tuomet viską supilkite į tūbelę. Saugiai pastatykite, kol lūpų balzamas sustings. Rekomenduoju jo nejudinti per naktį, o kitą dieną jau mėgautis.
Lūpų balzamo gamyba be galo paprasta! Todėl tikriausiai ne viena iš jūsų per žiemos šventes esate gavusi rankų darbo lūpų balzamą. Jį pagaminti lengva, o rezultatas dažniausiai būna labai geras. Mes naudojome recepte paminėtas sudėtines dalis, tačiau jas galima varijuoti ir rinktis pagal tai, ko norite: kvapą, konsistenciją, savybes. Mūsų priemonė būtų buvusi bekvapė, tačiau merginos rinkosi vėsinantį pipirmėčių eterinį aliejų. Užteko vos kelių lašų, o pakvipo ir priemonė, ir visa virtuvė.
Merginos apie jį atsiliepė:
Tautvilė: Labai geras – kietas, bet užtepus ant odos iš karto tirpsta, lūpos suminkštėjo jau po pirmo tepimo. Tiesą pasakius, kai gavau balzamą, mano rankos buvo sudirgusios ir išsausėjusios, todėl jį tepiau ir ant rankų. Efektas matėsi iš karto.
Justina: Džiaugiuosi atradusi tokią strūkturą, kurios visada norėjau: švelnu, drėkina, blizga.
Kosmetikos dirbtuvės nebūtų buvusios tokios puikios be mano šauniųjų pagalbininkių raganaičių bei žinoma be aromanatural.lt komandos dovanų.
Pilną straipsnį rasite http://veidrodeli.blogspot.lt/.
Linkėjimai, Modesta